Administrator
Odsłony: 636

MRMChcesz zostać Radnym?

 Do 19 stycznia (piątek) do godz. 15.00 możesz zgłosić się i kandydować w wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Mińsk Mazowiecki.

 Wszystkie niezbędne dokumenty należy składać do Miejskiej Komisji Wyborczej w pokoju nr 3 w Urzędzie Miasta w Mińsku Mazowieckim.

 Najpóźniej 30 stycznia 2024 r. zostanie ogłoszona lista kandydatów i już od tego dnia będziesz mógł/-a prowadzić kampanię wyborczą, aby 20 lutego 2024 r. podczas głosowania w okręgach wyborczych wybrano właśnie ciebie na Radnego Młodzieżowej Rady Miasta.

 Wyniki podamy do 23 lutego 2024 r.

 Szczegółowe informacje w sprawie wyborów dostępne są pod linkiem https://bip.minsk-maz.pl/index.php?type=4&name=bt156&func=selectsite&value%5B0%5D=mnu75&value%5B1%5D=3

 KALENDARZ:
·        do 19 stycznia do godz. 15.00 zgłoś swoją kandydaturę do Miejskiej Komisji Wyborczej
·        do 30 stycznia ogłosimy listę Kandydów do MRM
·        30.01-19.02 prowadzenie kampanii wyborczej
·        20 lutego 2024 r. głosowanie
·        do 23 lutego 2024 r. ogłoszenie wyników

 Ogłoszenie o wyborach do Młodzieżowej Rady Miasta Mińsk Mazowiecki


20 lutego 2024r. odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Mińsk Mazowiecki. Młodzież z Mińska Mazowieckiego będzie wybierać 15 swoich przedstawicieli w następujących  okręgach wyborczych:

  • Szkolny okręg wyborczy w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika- 1 członek Młodzieżowej Rady
  • Szkolny okręg wyborczy w Szkole Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki- 1 członek Młodzieżowej Rady
  • Szkolny okręg wyborczy w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II-1 członek Młodzieżowej Rady
  • Szkolny okręg wyborczy w Szkole Podstawowej nr 4 im. Powstańców Styczniowych- 1 członek Młodzieżowej Rady
  • Szkolny okręg wyborczy w Szkole Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego- 1 członek Młodzieżowej Rady –
  • Szkolny okręg wyborczy w Szkole Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza- 1 członek Młodzieżowej Rady
  • Szkolny okręg wyborczy w Publicznej Salezjańskiej Szkole Podstawowej im. św. Dominika Savio- 1 członek Młodzieżowej Rady
  • Miejski Okręg Wyborczy- 8 członków Młodzieżowej Rady

Kandydatem do Młodzieżowej Rady Miasta Mińsk Mazowiecki  może być osoba, która najpóźniej w dniu wyborów ukończyła 13 lat i w dniu wyborów nie ukończyła 19 lat oraz zamieszkuje w Mińsku Mazowieckim.

Zgłoszenia kandydatów na członków Młodzieżowej Rady należy składać w do Miejskiej Komisji Wyborczej w pokoju  nr 3 w Urzędzie Miasta w Mińsku Mazowieckim do dnia 19 stycznia 2024r. do godz. 15.00

W celu dokonania zgłoszenia, należy złożyć:

Nieprawidłowe, niekompletne lub złożone po terminie zgłoszenia nie podlegają rozpatrzeniu.

Na podstawie złożonych i zweryfikowanych zgłoszeń Miejska Komisja Wyborcza sporządzi listy wyborcze kandydatów na członków Młodzieżowej Rady dla każdego z okręgów wyborczych. Lista kandydatów zostanie ogłoszona nie później niż do dnia 30 stycznia 2024r.

Głosowanie odbywać się będzie w punktach do głosowania zlokalizowanych w siedzibach szkół w godz. 9.00-15.00 oraz w punkcie do głosowania zlokalizowanym w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku Mazowieckim w godzinach 9.00-19.00 (osoby uprawnione do głosowania, które nie uczą się w publicznych szkołach podstawowych mających siedzibę na terenie Miasta Mińsk Mazowiecki, ale zamieszkują w Mińsku Mazowieckim, mogą kandydować w Miejskim Okręgu Wyborczym i głosować w punkcie do głosowania utworzonym w Miejskiej Bibliotece Publicznej z siedzibą w Mińsku Mazowieckim).

Każdy uprawniony może oddać tylko jeden głos na jednego kandydata na członka Młodzieżowej Rady z danego okręgu.

Wyniki głosowania zostaną  opublikowane do dnia  23 lutego 2024r.

Szczegółowa procedura wyboru członków do Młodzieżowej Rady Miasta Mińsk Mazowiecki  oraz zakres i zasady działania (cele) Młodzieżowej Rady opisane są w załączniku do uchwały nr LXV.573.2023 Rady Miasta Mińsk Mazowiecki z dnia 23 października 2023 r. w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta Mińsk Mazowiecki oraz nadania jej Statutu(pdf,0.99MB).

Kalendarz wyborczy (pdf,163.58kB)