Strona główna
Rekrutacja 2014/2015
Dokumenty
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Stow. "Dwie Jedynki"
Wydarzenia 2014/2015
Wydarzenia 2013/14
Wydarzenia poprzednie
Konkursy
Osiągnięcia
Kapitał Ludzki
Koła zainteresowań
Rada rodziców
Samorząd
Nauczyciele
Sześciolatek w szkole
Hymn szkoły
Tablica ogłoszeń
Budowa i remont
Historia szkoły
Biblioteka
17-09-14

 

Szkoła Podstawowa nr 1

im. Mikołaja Kopernika

ul. Kopernika 9
05-300 Mińsk Mazowiecki

telefon/faks: (025) 758 21 22

e-mail: sp1minskmaz@op.pl

Z dniem 1 września 2012r. utworzony został
Zespół Szkół Miejskich nr 1
w Mińsku Mazowieckim

 

W skład zespołu wchodzą:
Szkoła Podstawowa nr 1
im. Mikołaja Kopernika
oraz
Gimnazjum Miejskie nr 1
im. Gen. Władysława Andersa
Zapraszamy na stronę gimnazjum

Nowa strona dziennika elektronicznego https://uonetplus.vulcan.net.pl/minskmazowiecki


 
Spotkania z rodzicami

Kalendarz roku szkolnego 2014/2015

SZKOLNY ZESTAW PODRĘCZNIKÓW na rok szkolny 2014/2015

Zarządzenie w sprawie określenia szczegółowych warunków korzystania przez uczniów z bezpłatnych podręczników lub materiałów edukacyjnych

WYPRAWKA pięciolatka i sześciolatka na rok szkolny 2014/2015

 

17 września 2014 r.
Zebranie ogólne dla klas 4 o godz. 17:00
- wystąpienie dyrektora
- pogadanka pielęgniarki nt. wad postawy i szczepień
Zebrania klasowe od 17:30 (wychowawca może zmienić termin na 18 lub 19 września)
5 listopada 2014 r.
Zebranie ogólne dla klas 6 - sprawdzian po szkole podstawowej
Zebrania klasowe
Konsultacje nauczycieli z rodzicami (dzień otwarty) godz. 18:00 - 20:00
10 grudnia 2014 r.
Zebrania klasowe
-analiza postępów dydaktycznych i wychowawczych
styczeń 2015 r.
Zebrania klasowe
- wyniki nauczania i zachowanie za I semestr
18 marca 2015 r.
Zebranie ogólne dla klas 5 o godz. 17:00
Zebrania klasowe
Konsultacje nauczycieli z rodzicami (dzień otwarty) godz. 18:00 - 20:00
8 kwietnia 2015 r.
Dzień otwarty gimnazjum - spotkania kandydatów i ich rodziców z gimnazjalistami i nauczycielami
13 maja 2015 r.
Zebrania klasowe
Konsultacje nauczycieli z rodzicami (dzień otwarty) godz. 18:00 - 20:00
czerwiec 2015 r.
Zebrania klasowe
- wyniki nauczania i zachowanie za II semestr

 

Rok szkolny 2014/2015 rozpoczęty.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2013/2014
27 czerwca 2014 roku.

 


WYPRAWKA SZKOLNA w roku szkolnym 2014/2015.

Informacje na stronie Miasta Mińsk Mazowiecki

ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych

Wyprawka szkolna wstęp

WNIOSEK o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników

OBJAŚNIENIE do wniosku

Kwoty dofinansowania


KOLEJNY UDANY ROK SZKOLNY

 w ZESPOLE SZKÓŁ MIEJSKICH NR 1  w MIŃSKU MAZOWIECKIM

             Z dniem 1 września 2013 roku Rady Pedagogiczne: Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum Miejskiego nr 1 przyjęły do realizacji wspólny plan pracy. Obowiązek szkolny realizowało 751 uczniów w 30 oddziałach.

Nasza placówka kształci i wychowuje, uczy postaw obywatelskich i przygotowuje dzieci i młodzież do życia w otaczającym świecie. We współczesnej polskiej szkole nie wystarczy nauczać zgodnie z przyjętą przez państwo podstawą programową. Dziś stawia się na szkoły, które wspierają swoich uczniów w rozwijaniu zdolności  i rozbudzaniu zainteresowań i pasji, a przy tym mają pozytywne i przyjazne podejście do uczniów. Szkołą spełniającą te warunki jest nasz Zespół Szkół Miejskich nr 1.

W roku szkolnym 2013/2014 odbyło się wiele konkursów, zawodów i turniejów przygotowanych i przeprowadzonych przez nauczycieli SP1 i GM1. Nasi uczniowie zdobywali również sukcesy w konkurach i zawodach pozaszkolnych

w zakresie dydaktyki:

·        1 miejsce S. Lejman z klasy 6c w VIII Powiatowym Konkursie Ortograficznym dla Szóstoklasistów organizowany przez SP2,

·        1 miejsce S. Lejman z klasy 6c w II Miejskim Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii organizowany przez SP2,

·        1 miejsce drużyny w składzie: M. Radzio 6b, J. Szklanko 6c, B. Gogol 6c, M. Mirosz 6c, R. Kazimierczyk 6a w Wiosennym Turnieju Szóstoklasistów,

·        1 miejsce Patryka Zawady z klasy 2c w VII Ogólnopolskim konkursie plastycznym pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Miasta Pyskowice Moja Okolica,

·        1 miejsce K. Czapskiej z klasy 6c, B. Sadurskiego z klasy 5a i A. Wojdy z  klasy 4a w X Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Mikołaju Koperniku i o Astronomii  organizowanym przez SP1,

·        1 miejsce K. Mirosz z klasy 2a w X Wojewódzkim Konkursie Plastycznym o Mikołaju Koperniku i o Astronomii  organizowanym przez SP1 „Księżycowy pejzaż”,

·        1 miejsce w kategorii multimedialnej N. Gryz z klasy 5c w VII Miejskim Konkursie „Cichy Bohater” organizowanym przez GM1,

·        1 miejsce Tomasza Osicy i Jakuba Araszkiewicza z klasy 3b w Powiatowym  Przeglądzie Patriotycznym „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”  organizowanym przez Gminne Centrum Kultury w Mrozach,

·        1 miejsce Katarzyny Olko z klasy 2b w XII Miejskim Konkursie Recytatorskim im. Michaliny Chełmońskiej – Szczepankowskiej organizowanym przez ZSM nr 1 Mińsk Mazowiecki,

·        1 miejsce w kategorii literackiej Marcina Zagórskiego z klasy 2d w VII Miejskim Konkursie „Cichy Bohater” organizowanym przez GM1,

·        1 miejsce Tomasza Osicy z klasy 3b w I Miejskim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów organizowanym przez GM1,

            w zakresie sportu (zawody organizowane przez MSZS i PSZS):

·        II miejsce w mieście, II w powiecie i IV w regionie siedleckim w Mistrzostwach Miasta, Powiatu i regionu w Mini Siatkówce,

·        I miejsce w mieście W Mistrzostwach  Miasta w Łyżwiarstwie ,,Złoty  Krążek”,

·        I miejsce w mieście, I miejsce w powiecie, III miejsce w regionie w piłce nożnej dziewcząt,

·        I miejsce w mieście, I miejsce w powiecie, III miejsce w regionie w piłce koszykowej dziewcząt,

·        I miejsce w mieście, I miejsce w powiecie, IX miejsce w regionie w piłce siatkowej dziewcząt,

·        I miejsce w mieście, 2 miejsce w powiecie, II miejsce w regionie VI na Mazowszu pływanie dziewcząt sztafeta 6x25,

·        I miejsce w mieście, I miejsce w powiecie, I miejsce w regionie VIII na Mazowszu w dwuboju nowoczesnym dziewcząt,

·        I miejsce w mieście, I miejsce w powiecie, II miejsce w regionie VII na Mazowszu w dwuboju nowoczesnym chłopców,

·        I miejsce w mieście, I miejsce w powiecie, VIII miejsce w regionie w sztafecie olimpijskiej klas trzecich,

·        I miejsce w mieście, II miejsce w powiecie, VIII miejsce w regionie w sztafecie olimpijskiej klas trzecich,

·        I miejsce w piłce koszykowej o Puchar Starosty Mińskiego,

·        I miejsce w piłce nożnej o Puchar Starosty Mińskiego,

oraz

·        I miejsce w mieście, I miejsce w powiecie, II miejsce na Mazowszu w piłce nożnej w turnieju Coca Cola Cup.

 

            GM1 jest Szkołą Odkrywców Talentów. Szkoła została doceniona przede wszystkim za wdrażane od lat innowacje pedagogiczne oraz za bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych, podczas których gimnazjaliści mają okazję rozwijać swoje zainteresowania i pasje. W roku szkolnym 2013/14 wdrażano innowacje pedagogiczne dofinansowywane przez organ prowadzący: klasa 3a – język angielski, klasa 3b – wychowanie fizyczne.

            SP1 i GM1 w minionym roku szkolnym brały udział w ogólnopolskich programach społecznych, profilaktycznych i edukacyjno – zdrowotnych tj. Lepsza szkoła, Trzymaj formę, Jestem Kibicem przez duże K, Siatkarski Ośrodek Szkolny.

            W ZSM nr 1 zorganizowano:

- Halowe Turnieje Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSM nr 1 pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki dla chłopców rocznik 1999 i dla chłopców rocznik 2000, 2001,

- V Powiatowy Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów,

- VII Miejski Konkurs „Cichy Bohater”,

- I Miejski Festiwal Piosenki Obcojęzycznej dla Gimnazjalistów,

- III Konkurs Ekologiczny EKOŻACZEK i EKOŻAK,

- X Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Życiu i Pracy Mikołaja Kopernika,

- V Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy dla Uczniów Szkół Podstawowych,

- VII Powiatowy Konkurs Wiedzy dla Szkół Podstawowych OMNIBUS 2014.

Sukces szkoły w dużej mierze zależy od dobrej współpracy wszystkich jej podmiotów: uczniów, nauczycieli i rodziców. Dobry klimat i atmosfera pracy w ZSM nr 1 sprzyjają zaangażowaniu i aktywności nie tylko kadry nauczycielskiej, rodziców, ale też samych uczniów.

Więcej na temat bieżącej pracy SP1 i GM1 na naszych stronach internetowych:

www.sp1kopernik.pl

www.gm1minskmazowiecki.szkolnastrona.pl

opracowała Iwona Dróżdż

wicedyrektor ZSM1


II SEMESTR ROKU SZKOLNEGO 2013/2014

KONKURSY SZKOLNE i POZASZKOLNE SP1

lp.
nazwa
zwycięzcy
opiekun/
organizator/
koordynator
1.
X Wojewódzki Konkurs Literacki „Moja przygoda pod gwiazdami” organizowany przez SP1
etap wojewódzki:
2 miejsce Julia Szklanko  6c
p. A. Wodzińska,
p. M. Nowicka
p. M. Sokołowska,
p. B. Polkowska,
p. M. Szczęsna
2.
X Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Mikołaju Koperniku i o Astronomii  organizowany przez SP1
etap wojewódzki:
1 miejsce  K. Czapska 6c, B. Sadurski  5a,
A. Wojda 4a
p. A. Wodzińska,
p. M. Nowicka
p. M. Sokołowska,
p. B. Polkowska,
p. M. Szczęsna
3.
X Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Księżycowy pejzaż”
etap wojewódzki:
klasy 1-3
1 miejsce K. Mirosz 2a
3 miejsce  Ptasiński 2b
klasy 4 - 6
2 miejsce Julia Szklanko  6c
p. A. Wodzińska,
p. M. Nowicka
p. M. Sokołowska,
p. B. Polkowska,
p. M. Szczęsna
 
4.
VII Miejski Konkurs „Cichy Bohater” organizowany przez GM1
etap miejski:
KATEGORIA MULTIMEDIALNA
I MIEJSCE – Natalia Gryz 5c
p. H. Wielgołaska
5.
V Powiatowy Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji i Prozy dla Uczniów Szkół Podstawowych
etap powiatowy:
klasy 1 – 3
kategoria poezja
2 miejsce Maria Rucińska
p. E. Gajda,
p. A. Wodzińska,
p. B. Jerzak
p. K. Woźnica
p. B. Polkowska,
p. M. Szczęsna
6.
Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z Torunia
etap międzynarodowy:
wyróżnienie K. Czapska 6c, M. Pióro 4c
p. M. Sokołowska,
p. E. Kowalczyk
7.
VII Powiatowy Konkurs Wiedzy dla Szkół Podstawowych OMNIBUS 2014 organizowany przez SP1
kategoria klasy 4-6
etap powiatowy:
III m. K. Czapska 6c
p. A. Wodzińska,
p. M. Nowicka
p. B. Polkowska,
p. M. Szczęsna
p. M. Sokołowska,
8.
 
Ogólnopolski  Konkurs Tomik Literacki Młodych Autorów o tematyce przyrodniczej organizowany przez Zespół Szkół w Izabelinie
etap wojewódzki:
wyróżnienie edytorskie N. Kulewska 6c, S. Lejman 6c, M. Pióro 4c
wyróżnienie literackie R. Padzik 4c
p. A. Wasąnik
p. M. Szczęsna
 
9.
VII Powiatowy Konkurs Wiedzy „Z mitologią za pan brat” organizowany przez SP w Kałuszynie
etap powiatowy
udział: K. Czapska 6c
 
p. A. Wasążnik
p. M. Szczęsna
 
10.
VIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Szóstoklasistów organizowany przez SP2
etap powiatowy:
1 miejsce Sara Lejman 6c
p. A. Wasążnik
p. M. Szczęsna
 
11.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus  Matematyka - Oxford organizowana przez Amercom Poznań
laureaci pierwszego stopnia z wyróżnieniem: K. Czapska 6c, M. Pióro 4c
laureaci pierwszego stopnia: M. Brzozowski 5a, S. Wiecierzański 3a
laureaci drugiego  stopnia: B. Gogol 6c, M. Kolb 6c, W. Wiergielski 5b
laureat trzeciego stopnia:
F. Cudny 5c
laureaci czwartego  stopnia: Ł. Dynowski 5c, D. Złotkowska 4a
p. M. Sokołowska,
p. E. Kowalczyk
12.
XII Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Uczniów Klas 4 -6 Szkół Podstawowych  organizowany przez SP6
etap powiatowy
wyróżnienie M. Mirosz 6c
udział: K. Czapska 6c, B. Gogol 6c, P. Reda 6b, W. Wiergielski 5b
p. M. Sokołowska,
p. E. Kowalczyk
13.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus  Biologia organizowana przez Amercom Poznań
udział:
K. Czapska 6c, S. Lejman 6c, W. Kacprzak 5c
p. M. Chodorek
14.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus  Historia organizowana przez Amercom Poznań
laureaci  drugiego stopnia:
K. Czapska 6c, F. Cudny 5c
 
p. M. Nowicka
 
15.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus. Polonica organizowana przez Amermcom Poznań
laureat czwartego stopnia M. Brzozowski 5a,
laureaci piątego stopnia K. Kowalczyk 4c, W. Wiergielski 5b, K. Czapska 6c,
p. M. Tunicka,
p. I. Rojek
16.
Regionalny  Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka”  organizowany przez Mazowieckie centrum Kultury i Sztuki
etap miejski
udział: M. Lisiecka 4b, R. Padzik 4c
p. M. Szczęsna
p. A. Wasążnik
17.
Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny „Z ortografią za pan brat” organizowany przez SP6
etap powiatowy:
1 miejsce  S. Lejman 6c,
p. A. Wasążnik
p. M. Szczęsna
 
18.
II Miejski Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii organizowany przez SP2
etap miejski:
1 miejsce Sara Lejman 6c
3 miejsce M. Kolb 6c
p. M. Tunicka,
p. I. Rojek
19.
Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Archimedes Plus Język Angielski organizowana przez Amercom Poznań
laureaci pierwszego stopnia z wyróżnieniem: M. Brzozowski 5a
laureaci trzeciego stopnia M. Kolb 6c
laureaci czwartego stopnia S. Lejman 6c, J. Krusiewicz 4c
p. M. Tunicka,
p. I. Rojek
20.
II Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego  organizowany przez SP6
etap powiatowy
1 miejsce Sara Lejman 6c
3 miejsce M. Kolb 6c
p. M. Tunicka,
p. I. Rojek
21.
Miejski Konkurs Plastyczny „Moja Rodzina” organizowany przez MOPS
wyróżnienie: D. Złotkowska 4a
p. A. Kaczmarczyk
22.
Mazowiecki Konkurs Edukacyjny na Krzyżówkę Przyrodniczą organizowany przez Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w Warszawie
Etap wojewódzki
Wyróżnienie w kategorii klas 4-6:
K. Czapska 6c, K. Grzenda 6c, M. Kolb 6c, P. Komorowski 6c, P. Szostak 6c, A. Łukowska 6a, K. Szewczak 6a, R. Kazimierczak 6a, J. Pustoła 6a, K. Mielnik 6a
p. M. Chodorek
23.
VI Ogólnopolski Konkurs Mitologiczny KLIO 2014  organizowany przez Centrum Edukacji Historycznej KLIO
10 miejsce w kraju K. Czapska 6c
p. A. Wasąnik
p. M. Szczęsna
 
24.
Wiosenny Turniej Szóstoklasistów
etap miejski
1 miejsce drużyna w składzie: M. Radzio 6b, J. Szklanko 6c, B. Gogol 6c, M. Mirosz 6c, R. Kazimierczyk 6a
p. M. Nowicka
 
25.
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny organizowany przez Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i LO Meridan oraz Vistula Uniwersity w Warszawie
udział:
M. Pióro 4c 179m. / 500, K. Czapska 6c 45m. /500
p. M. Sokołowska,
p. E. Kowalczyk
26.
VII Powiatowy Konkurs Historyczny (Plastyczny) organizowany przez SP6 Legendy Warszawy, Plac Zamkowy i Kolumna Zygmunta
wyróżnienie
J. Szklanko 6c
p. M. Nowicka
 
27.
VII Powiatowy Konkurs Historyczny organizowany przez SP6 Wazowie na tronie polskim
3 miejsce
S. Lejman 6c
p. M. Nowicka
 
28.
Szkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowiu organizowany przez Szkolne Koło PCK
klasy szóste:
1 miejsce B. Piwowar 6b
klasy piąte:
1 miejsce K. Brzozowska 5a, P. Rasin 5c
klasy czwarte:
1 miejsce W. Dyrkacz 4b
p. E. Kowalczyk
p. M. Chodorek
p. I. Rojek
29.
Szkolny Konkurs Plastyczny Z Bolkiem i Lolkiem dbam o ekologię i zdrowie
1 miejsce M. Torasiuk 0b
2 miejsce M. Ptasiński 2a, M. Dworzyński 1a
3 miejsce E. Majewski 0b, N. Zaborowska 1a
p. N. Pielasa,
p. A. Sadurska
30.
Szkolny Konkurs Mam Talent
reprezentacje z każdej klasy 0-3
p. N. Pielasa,
p. K. Woźnica
31.
VII Ogólnopolski konkurs plastyczny pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Miasta Pyskowice Moja Okolica
etap ogólnopolski
1 miejsce Patryk Zawada 2c
p. S. Ptaszyńska
32.
XI Powiatowy  Konkurs Ortograficzny
etap powiatowy udział:
klasy drugie- J. Olkowicz, M. Michalak, W. Gadaj, O. Zielińska
klasy trzecie- W. Belkiewicz, A. Potiuk, Z. Sznajder, M. Gołębiewska, W. Lapińska, M. Saganowska, A. Szarowska, A. Śledziewski,
p. N. Pielasa,
J. Banachowska,
I. Glinka

ZAWODY SPORTOWE SZKOLNE i POZASZKOLNE  SP1

lp.

nazwa

zwycięzcy

opiekun/

organizator/

koordynator

1.

Mistrzostwa Miasta  i Powiatu w Dwa Ognie organizowane przez MSZS i PSZS

II miejsce w mieście

drużyna: Bieńkowski Filip  4b, Breś Piotr 4b, Rękawek Patryk 4b, Osica Kacper  4c, Padzik Rafał 4c, Pałdyna Jakub 4c, Zagórski Mikołaj 4c, Ciuba Paweł  5b

p. G. Cyran

 

2.

Mistrzostwa Miasta, Powiatu i regionu w Mini Siatkówce organizowane przez MSZS i PSZS

chłopcy

II miejsce w mieście, II w powiecie i IV w regionie siedleckim

drużyna: Kacper Miszkurka  6a, Emil Padzik 6a, Rafał Wójcicki 6a, Hubert Zalewski 6a, Jakub Komoń  6c, Przemysław Komorowski 6c, Krzyżanowski Piotr 6c, Jakub Krzyżanowski 5c,  Filip Cudny 5c

dziewczęta

II miejsce w mieście   III miejsce w powiecie

Wiktoria Kondratiuk

 Maja Rozparzyńska

Agata Wojciechowska

Julia Szklanko

Karolina Płochocka

Anita Mówińska

Wanessa Kłoszewska

Weronika Rudzka

Natalia Wawrzyniak

p. G. Cyran

p. D. Budzikur

 

3.

Mistrzostwa Miasta w ,,Złotym Krążku”

I miejsce w mieście

drużyna: Kacper Miszkurka  6a, Patryk Stańczuk 6a, Rafał Wójcicki  6b, Szymon Komuda 6b, Mateusz Kosakowski  6c

p. G. Cyran

4.

Indywidualne i sztafetowe zawody w pływaniu – Mistrzostwa Miasta, Powiatu i Regionu

IV miejsce w powiecie w pływaniu indywidualnym dziewcząt – Weronika Rudzka

p. D. Budzikur

 

5.

Mistrzostwa Miasta  i Powiatu w czwórboju LA organizowane przez MSZS i PSZS

I miejsce w mieście I w powiecie

Rozparzyńska Maja

Kłoszewska Wanessa

Kondratiuk Wiktoria

Szklanko Julia

Wojciechowska Agata

Płochocka Karolina

p. D. Budzikur

 

6.

Mistrzostwa Miasta  i Powiatu w Unihoceju organizowane przez MSZS i PSZS

I miejsce w mieście

Wiktoria Kondratiuk  VIc

Maja Rozparzyńska  Via

Agata Wojciechowska VIc

Ania Niedziałek VIc

Karolina Płochocka VIc

Anita Mówińska VIb

Magdalena Radzio VIb

Weronika Rudzka Va

p. D. Budzikur

 

7.

Mistrzostwach Miasta w Błękitnej Sztafecie

II miejsce w mieście

Natalia Wawrzyniak

Wiktoria Kondratiuk

Magdalena Radzio

Karolina Brzozowska

Oliwia Tomaszewska

p. D. Budzikur

 

8.

Olimpiada Sportowa dla Przedszkolaków

I miejsce w mieście – oddziały zerowe

p. Kluczek, Kosut, p. Jerzak


Ostatnio dodane wydarzenia:

(Zapraszamy również do przejrzenia innych wydarzeń z życia szkoły)

Wycieczka klasy 1c i 2 c
do Białowieskiego Parku Narodowego
maj 2014r.

W dniu 31 maja 2014 r. w Zespole Szkół Miejskich nr 1 odbył się
XIII FESTYN RODZINNY.

 
W dniu 29 maja 2014 r. odbyło się spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci,
które rozpoczynają naukę w klasie I,  rok szkolny 2014/2015
 Spotkanie informacyjne dla oddziału przedszkolnego (tzw. grup „0”) odbyło się 28 maja 2014r.
 Dnia 30 kwietnia odbył się apel  poświęcony tematyce zdrowotnej,
przygotowany przez uczniów  klas 2a i1a.

VII Powiatowy Konkurs Wiedzy OMNIBUS 2014.

Wyniki klasy 1-3

Wyniki klasy 4-6


Dnia 24 kwietnia 2014 klasy Ic i IIc zwiedziły Łazienki Królewskie w Warszawie.
Uczniowie brali udział w warsztatach "Bajka zamiast lekcji".................
Dnia 1 kwietnia 2014 r. odbył się
SPRAWDZIAN SZÓSTOKLASISTY.
21 marca 2014 w naszej szkole.   
XII Konkurs Recytatorski
 im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej
Recytatorskie zmagania poświecone poetce, nauczycielce, działaczce społecznej nazywanej często „Dobrą Panią”, która wyrosła na naszej mińskiej ziemi, mają już dość długą tradycję.......

Zwracamy się do Państwa z prośbą

o przekazanie 1% podatku dochodowego

na rzecz naszego Stowarzyszenia "Dwie Jedynki"

Szczegóły na stronie


Serdecznie zapraszamy do udziału w jubileuszowej, X edycji wojewódzkich konkursów poświęconych Mikołajowi Kopernikowi.

Dziękujemy serdecznie Szkołom, które do tej pory przyjmowały nasze zaproszenie. ....
 Wierzymy, że nie zawiodą nas Państwo również w tym roku.

Gala laureatów oraz Konkurs Wiedzy odbędą się
14 lutego 2014r. podczas obchodów Święta Patrona naszej
Szkoły.

 

Pismo przewodnie

Regulamin konkursu wiedzy

Karta zgłoszenia

Regulamin konkursu literackiego

 

Regulamin konkursu plastycznego


Warsztaty artystyczne „Moja pasja – moja przyszłość”

Projekt znacząco wzbogacił ofertę artystyczną edukacji ......, a jego uczestnicy nie tylko rozwinęli swoje pasje, ale również ......

Zrealizowane działania wsparły również rodziców poprzez wzbogacenie oferty zajęć ukierunkowanych na odkrywanie i rozwijanie zainteresowań oraz pasji ich podopiecznych.

Dołączyliśmy galerię zdjęć.


Opcjonalnie: Człowiek - najlepsza inwestycja!

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

UCZYĆ SIĘ, ALE JAK?

Zaproszenie na seminarium - plakat

W Szkole Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim  trwa  druga edycja projektu „Uczyć się, ale jak?” numer POKL.09.01.02-14-226/11, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 9.1.2. Projekt prowadzi  Stowarzyszenie Q Zmianom w partnerstwie z Miastem Mińsk Mazowiecki. Zadanie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczniowie klas piątych biorą udział w warsztatach na temat efektywnego uczenia się.   Główny cel zajęć to polepszenie średnich wyników w nauce oraz pokazanie sposobów efektywnego uczenia. Tematy spotkań: „Żeby się chciało, gdy się nie chce”, „Jak się uczyć?”, „Triki – Mnemotechniki”. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymują pamiątkowe dyplomy.

 


„Ojczyzna – to nie tylko naród, historia i tradycja, ale i ziemia, jej bogactwa i piękno”

Podążając w ślad za przytoczoną myślą wybitnego historyka i bibliografa
Joachima Lelewela, zaprosiliśmy uczniów powiatu mińskiego do udziału
w
II Powiatowym Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym EKOŻACZEK 2013
oraz
I Powiatowym Konkursie Przyrodniczo – Ekologicznym
EKOŻAK 2013,
 

Wyniki konkursu


Rok szkolny 2013/2014 rozpoczęty…

2 września 2013 roku uczniowie mińskich szkół rozpoczęli kolejny rok nauki. Oficjalna inauguracja z udziałem Burmistrza Miasta – Pana Marcina Jakubowskiego  odbyła się w Zespole Szkół Miejskich nr 1 przy ul. Kopernika.

O godzinie 9.00 w hali widowiskowo – sportowej spotkali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika, natomiast o 11.00 uczniowie Gimnazjum Miejskiego nr 1 im. Gen. Władysława Andersa.

Burmistrz Miasta i Dyrektor Szkoły  życzyli wszystkim uczniom wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w swoje możliwości, nauczycielom satysfakcji z pracy, a rodzicom zadowolenia z sukcesów dzieci.

Burmistrz Miasta wręczył uczniom czterech klas pierwszych SP1 pamiątkowe tarcze oraz drobne upominki. Gimnazjaliści (pięć klas pierwszych) otrzymali szkolne legitymacje.

 

Po akademii w SP1 Burmistrz Miasta, Dyrektor Szkoły oraz Radny Rady Miasta – Pan Grzegorz Cyran przecięli symboliczną wstęgę na placu zabaw, oficjalnie otwierając w ten sposób nowe bezpieczne miejsce rozrywki naszych milusińskich.


Podsumowania II semestru 2012/2013
Najlepsze wyniki uczniów klas IV-VI na koniec roku szkolnego 2012/2013

Zestawienia wyników

Konkursy szkolne i pozaszkolne w II semestrze

Konkursy szkolne i pozaszkolne w I semestrze

Zawody sportowe szkolne i pozaszkolne w II semestrze

Sześciolatek w szkole

Gry wykonane
przez naszych uczniów


VI Powiatowy Konkurs Wiedzy OMNIBUS 2013
dla
uczniów klas I – III i IV – VI ze szkół podstawowych powiatu mińskiego

Wyniki rywalizacji dla klas I-III 

Wyniki rywalizacji dla klas IV-VI 

OMNIBUS 2013 w Koperniku

          W tegorocznym VI Powiatowym Konkursie Wiedzy dla Uczniów Szkół Podstawowych OMNIBUS 2013 wzięło udział liczne grono uczniów z 26 szkół z powiatu mińskiego.  Turniej wiedzy odbył się.......................


W roku szkolnym 2012/2013 w naszej szkole kontynuowany był projekt systemowy
"Indywidualizacja nauczania i wychowania w klasach I-III"
realizowany ze środków Programu Operacyjnego "Kapitał Ludzki".


Wspomnienia:

Dnia 12 października o godz. 15:00 odbyła się uroczystość
z okazji Święta Edukacji Narodowej
połączona z otwarciem hali widowiskowo-sportowej.

Album

Nowy obiekt sportowy ZSM nr 1 już funkcjonuje…
Miasto Mińsk Mazowiecki oferuje swoim mieszkańcom i gościom nowoczesne i dobrze wyposażone obiekty sportowe, w których można uprawiać wiele dyscyplin.
Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mińsku Mazowieckim na rozpoczęty już rok szkolny 2012/2013 dostali prezent od władz miasta - nowoczesną halę sportową. Ku radości dzieci i młodzieży, ale też mieszkańców naszego miasta, z nowego obiektu można już korzystać od 1 września.
Hala sportowa jest niezbędnym środkiem w pracy nauczyciela wychowania fizycznego. Pozwala właściwie realizować program rozwoju fizycznego dzieci i młodzieży, rozwijać ich sprawność fizyczną, poprawiać wyniki sportowe, wprowadzać zdrowe współzawodnictwo oraz intensyfikować udział w turniejach. Dzięki istnieniu takiego obiektu w Gimnazjum Miejskim nr 1 utworzono klasę sportową. Młode pokolenie ma obecnie realne szanse na rozwijanie sportowych zainteresowań. Szkoła będzie organizatorem wielu międzyszkolnych imprez sportowych.
Najnowszym i zarazem najnowocześniejszym obiektem sportowym jest teraz w mieście pełnowymiarowa hala sportowa wybudowana przy ul. Okrzei. Sala ma wymiary boiska do piłki ręcznej 40 m x 20 m, z obejściem ok. 1,3 m wzdłuż boiska i ok. 2,4 za bramkami. Na ścianach zamontowano dwa kosze składane elektrycznie do gry w koszykówkę, a od strony południowej drabinki gimnastyczne. Trybuny stałe mieszczą 290 osób. Ściany i sufit sali częściowo wyłożono płytami akustycznymi. W sali można prowadzić zajęcia w 3 grupach dzięki 2 elektrycznym kurtynom. W ramach budowy zaplecza sportowego wykonano również boisko wielofunkcyjne (szerokość 23 m, w tym 1,5 m strefy bezpieczeństwa z obu stron oraz długość 45 m, w tym 2,5 m strefy bezpieczeństwa za każdą z linii bramkowych) z bieżnią do biegów na 60 m ze skocznią do skoku w dal. Bieżnia składa się z trzech torów o szerokości 1,17 m każdy i długości 73,15 m. oraz z odcinka startowego o długości 2,05 m z możliwością pomiaru biegów na 30m, 40m, 50m, 60 m i wybiegu za metą o długości 11 m.
Miasto Mińsk Mazowiecki  znane jest z zamiłowania do sportu, na jego terenie działa wiele stowarzyszeń i klubów sportowych. Nowa hala sportowa przy Zespole Szkół Miejskich nr 1 jest ogólnodostępna i korzystać z niej może każdy mieszkaniec Mińska oraz goście z innych miejscowości.
Uroczystość otwarcia hali sportowej połączona z miejskimi obchodami Dnia Edukacji Narodowej odbędzie się 12 października 2012 roku.

95 - lecie "Kopernika"

uroczyste obchody 21 -23. maja 2010 r.


Strona główna Rekrutacja 2014/2015 Dokumenty Dziennik elektroniczny Plan lekcji Stow. "Dwie Jedynki" Wydarzenia 2014/2015 Wydarzenia 2013/14 Wydarzenia poprzednie Konkursy Osiągnięcia Kapitał Ludzki Koła zainteresowań Rada rodziców Samorząd Nauczyciele Sześciolatek w szkole Hymn szkoły Tablica ogłoszeń Budowa i remont Historia szkoły Biblioteka

Ostatnia aktualizacja tej witryny: 17-09-14