Administrator
Odsłony: 693

W grudniu uczniowie z klas 1 i 3 zrealizowali kolejny, już III moduł projektu edukacyjnego „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Głównym tematem modułu była matematyka na kartkach świątecznych. Uczniowie próbowali znaleźć ślady "królowej nauk" w świątecznych kartkach. Podczas pracy w grupach dzieciom szybko udało się wykonać to zadanie. Swoje spostrzeżenia uzupełnili po obejrzeniu  filmu edukacyjnego, dzięki któremu utrwalili sobie znajomość figur geometrycznych oraz  dowiedzieli się  że popularna pięcioramienna gwiazda jest dziesięciokątem. Poznali też pojęcie osi symetrii. Przekonali się, że można wyczarować piękną świąteczną kartę wykorzystując przy tym matematykę. Potem wykonali zadania na kartach pracy, które  tym razem były naprawdę łatwe i  bardzo ciekawe. Na koniec wszyscy uczniowie wykonali zadanie finałowe. Zrobili piękne kartki świątecznie, które musiały spełniać dwa warunki: miały  na niej pojawić przynajmniej 2 figury geometryczne i element symetryczny. Kartki zostały wykonane pomysłowo i starannie. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na IV moduł.

2 11 1