Ewa Zagórska

403421999 n

Podczas szkolnego spotkania świątecznego, które odbyło się 21 grudnia 2023 r. w hali widowiskowo-sportowej naszej szkoły, miało miejsce podsumowanie konkursów, które odbyły się w ciągu ostatnich tygodni. Jednym z nich był Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „Dla Niepodległej…” Jego cel to pielęgnowanie postaw patriotycznych, popularyzowanie poezji opiewającej nie tylko piękno, ale też miłość do ojczyzny oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci i odkrywanie młodych talentów.
       Konkurs adresowany był do uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Zadaniem każdego uczestnika było przygotowanie do recytacji wiersza lub fragmentu prozy o tematyce patriotycznej. Do udziału w konkursie zgłosiło się 25 uczniów. Dobór repertuaru był bardzo interesujący. Utwory nie powtarzały się, co dało ciekawy przekrój polskiej poezji patriotycznej. Było to niezwykle wzruszające wydarzenie.
        Jury w składzie: p. dyrektor Ewa Żak, p. Justyna Kulma oraz p. Justyna Banachowska wyłoniło następujących laureatów:

Liliana Witan, kl. 2C

Marcel Kopka, kl. 1B, Zuzanna Bryk, kl. 3B

Oliwia Zduńczyk, kl. 2C, Weronika Łyczkowska, kl. 3A

Lena Paszkowska, kl. 1B, Igor Stosio, kl. 3C

Warto też nadmienić, że laureatka I miejsca, Lila Witan, ucz. kl. 2C, zajęła niedawno III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania Poezji i Prozy Wisławy Szymborskiej.
Wszystkim dzieciom, które wzięły udział w konkursie, bardzo dziękujemy,
a laureatom – GRATULUJEMY!