Ewa Zagórska

20231205 110239

Dnia 5 grudnia uczniowie klasy 2C uczestniczyli w warsztatach pozłotniczych, które odbyły się w Muzeum Ziemi Mińskiej. Był to bardzo mile spędzony czas. Na początku zajęć dzieci poznały pokrótce historię rzemiosła i techniki pokrywania różnych powierzchni złotem oraz materiałami imitującymi złoto. Następnie same zabrały się do dzieła, wykonując ciekawe prace, polegające na złoceniu drewnianych elementów o tematyce bożonarodzeniowej. Zajęcie to wymagało precyzji, delikatności i cierpliwości, ale było warto. Radość na twarzach dzieci, kiedy zobaczyły gotowe prace, mówiła sama za siebie.
    Na zakończenie naszej wizyty, każde dziecko otrzymało dyplom i czekoladowego Mikołaja, a wspólne zdjęcie, do którego udało nam się namówić również pracowników muzeum, sprawiło dzieciom wiele przyjemności. Pięknie dziękujemy za mile przeżyte chwile.