baner sw mikołaj fundacja

sw mikolaja fundacja baner 2

Szanowni Państwo,
Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim rozpoczęła współpracę z Fundacją Stypendia Świętego Mikołaja, aby wspierać finansowo zdolnych i zaangażowanych uczniów z niezamożnych rodzin.
Fundacja Świętego Mikołaja pomaga szkołom rozwijać program stypendialny dla zdolnych uczniów. Robi to już od 13 lat w ścisłej współpracy ze szkołami, które przystąpią do programu Stypendia św. Mikołaja. Fundacja współpracuje z ponad 300 szkołami w całej Polsce. Stypendium jest dedykowanym wsparciem na rozwój pasji i talentów dla tych uczniów, którym sytuacja finansowa utrudnia rozwinięcie skrzydeł. Poprzez program budowana jest także kultura solidarności w szkolnych społecznościach. Według regulaminu to szkoła wskazuje stypendystów spośród swoich uczniów, ale także solidarnie włącza się w zbieranie pieniędzy na stypendia. W zbiórki na stypendia włączają się dorośli absolwenci, lokalny biznes, rodzice, sąsiedzi i przyjaciele szkoły, parafie itd.
Szanowni Państwo,
przez rok szkolny 2023/2024 będziemy gromadzić pieniążki na naszym szkolnym subkoncie założonym przez Fundację, by od września 2024 rozpocząć wspieranie naszych stypendystów. Na start Fundacja zasiliła dedykowane szkole subkonto 3000 zł. Fundacja w grudniu od 6 do 24 grudnia 2023 r. przeprowadza akcję „Stypendium od Serca”. W ramach akcji wpłacone w tym terminie na stypendialne subkonto szkoły środki zostaną podwojone przez Fundację.
W naszej szkole 6 grudnia 2023r. zorganizowaliśmy pierwszą akcję - mikołajkowy kiermasz słodkości (otrzymaliśmy ciasta od piekarnio- cukierni Gromulski, Robson i Oskroba) oraz kwestowaliśmy na roratach w kościele św. Antoniego. Łączną kwotę z obu akcji w wysokości 2700 zł wpłaciliśmy dziś na nasze szkolne stypendialne subkonto.
Serdecznie zachęcamy wszystkich Państwa do wspierania naszej akcji np. poprzez wpłacenie darowizny.
Poniżej podaję Państwu dane do wpłacania darowizn oraz link do podstrony szkoły na portalu
(tam jest i numer konta i wpłaty online). Darowizny można odpisać od podatku (do 6% dochodu/przychodu).
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim
05-300 Mińsk Mazowiecki ul. Kopernika 9