A. Gizińska, K. Kluczek

12 3

Dnia 6 grudnia uczniowie klas 1b i 3b wybrali się na mikołajkową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem była lekcja w  Muzeum Etnograficznym, gdzie w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu, uczestniczyliśmy w lekcji pt.: „Tradycje bożonarodzeniowe”.  Poznaliśmy zwyczaje świąteczne z różnych zakątków Polski oraz świata. Już wiemy od kiedy ubiera się choinkę, co to jest podłaźniczka i świąteczny pająk.  Dowiedzieliśmy się, kim tak naprawdę był Św. Mikołaj i kto poza nim rozdaje też prezenty. Podczas  warsztatów wykonaliśmy ozdobę świąteczną. Kolejnym  punktem naszej wycieczki była wizyta w Białołęckim Ośrodku Kultury, gdzie obejrzeliśmy spektakl "Dziewczynka z zapałkami".  To był wspaniały dzień, który wprowadził nas w świąteczną atmosferę.  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.