Administrator
c026487f e892 4846 9cb2 7863b264d898🐣 W dniu 1 kwietnia, tuż przed Świętami Wielkanocnymi, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom miejskiego konkursu plastycznego „Żółta Wielkanoc” 🌼. Celem konkursu było wyłonienie najlepszej ilustracji nawiązującej do tematyki Świąt Wielkanocnych, która została wykorzystana w projekcie oficjalnej kartki świątecznej Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki. Uroczystość miała miejsce w Auli Miejskiej Szkoły Artystycznej i odbyła się z udziałem Burmistrza Miasta pana Marcina Jakubowskiego.
Miło nam poinformować, że z naszej szkoły laureatkami miejskiego konkursu plastycznego „Żółta Wielkanoc” zostały:
🏆🐥 Maja Zofia Zajączkowska z klasy 3b – zdobywczyni nagrody głównej,
🥉🐥Lilianna Paczuska z klasy 2b – laureatka III miejsca.
Serdecznie gratulujemy uczennicom wspaniałych sukcesów oraz życzymy dalszego rozwijania talentów artystycznych🙂.
 
Czytaj więcej: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Żółta Wielkanoc”.
H. Wielgołaska
a1eb6ee9 a7c4 4951 8309 ea69b167e38f30 marca czworo reprezentantów "Kopernika"wzięło udział w VII Powiatowym Konkursie "Mądrze i poprawnie po polsku..." organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Rodziny Wyleżyńskiej w Wielgolesie. Konkursowi patronuje m. in. Mazowiecka Kurator Oświaty. W tym roku odbył się on w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów klas IV-VI i VII-VIII z powiatu mińskiego.
W konkursie wzięło udział łącznie 35 uczestników (14 uczniów z klas IV-VI i 21 z klas VII-VIII), którzy w ciągu 60 minut pisali test kompetencji językowych. Jesteśmy dumni, bo na podium stanęło dwoje naszych uczniów:
🥇I miejsce – Julian Paszkowski, uczeń kl. VI a
🥈II miejsce – Zuzanna Śliwowska, uczennica kl. VI b.
Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe, a także dodatkowe punkty na świadectwie w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Wszyscy uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami polonistycznymi. Świetnie poradzili sobie z zadaniami dotyczącymi słownictwa (pleonazmy, synonimy, wyrazy pokrewne), deklinacji rzeczownika, stylu wypowiedzi. Trudność natomiast sprawiały liczebniki zbiorowe, frazeologizmy, paronimy, ortografia (pisownia wyrażeń przyimkowych) i interpunkcja.
Gratulujemy👏
Czytaj więcej: Językowy sukces naszych uczniów
Administrator

32 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu 💙 a w naszej szkole świętowaliśmy go już 26 marca. Był to dzień pełen nauki, empatii i sportowych emocji, który udowodnił, że „bycie innym” czyni nas wyjątkowymi. Wszystko zaczęło się od lekcji tematycznych, podczas których uczniowie obejrzeli filmy 🎬edukacyjne oraz prezentacje, który przybliżyły im świat osób w spektrum. Duże wrażenie zrobiły doświadczenia sensoryczne 🧤🪶🥁– dzięki nim każdy mógł choć przez chwilę poczuć, jak osoby z autyzmem odbierają bodźce z otoczenia. Była to cenna lekcja zrozumienia i akceptacji. Finałem dnia były sportowe rozgrywki 🏃🏃‍♀️dla klas 1-3. Każda klasa przygotowała się do świętowania z ogromnym zaangażowaniem: powstały piękne niebieskie motyle 🧚‍♂️ – symbol „Asów” oraz pomysłowe transparenty do kibicowania 🧩. Podczas rozgrywek w hali sportowej królowała zasada „fair play” i wzajemne wsparcie. Zabawa była tak świetna, że… wszystkie klasy zdobyły puchar 🏆!
To była wspaniała integracja naszej szkolnej społeczności. Dziękujemy wszystkim za błękitne 🎽stroje, wspólne kibicowanie 👫👬i pokazanie, że w naszej szkole każdy może czuć się dobrze! 🩵💙🩵
Czytaj więcej: Niebieski Dzień w naszej szkole – relacja z obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w kl. 1-3
Anna Gizińska, Karolina Kluczek
30 marca uczniowie klas 2b i 3b wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Siedlisko Blisko Natury. Wyjazd odbył się w ramach programu „Wielkanoc w Siedlisku” 🐣i był doskonałą okazją do poznania tradycji oraz zwyczajów wielkanocnych . Pod czujnym okiem wspaniałych animatorek dzieci wzięły udział w spotkaniu ze zwierzętami 🐰, które stanowiło ciekawą i angażującą „żywą lekcję przyrody”. Dużym zainteresowaniem cieszył się również teatrzyk o tematyce wiosenno- świątecznej🐥. Uczniowie rozwijali swoje zdolności manualne podczas warsztatów plastycznych, na których wykonywali „wielkanocne koszyczki”🎨. Nie zabrakło także świątecznej aktywności na świeżym powietrzu 🏃‍♀️‍➡️🏃‍➡️, czyli poszukiwania zaginionych jajeczek🕵️‍♀️🥚. Świetną rozrywką były też takie atrakcje jak: giga-klocki, giga-szachy♟️, mini golf🏒, park linowy oraz tyrolka. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko integracyjne 🌭, które sprzyjało wspólnemu spędzaniu czasu, budowaniu relacji i integracji uczestników. Wyjazd dostarczył wszystkim wielu radości, nowych doświadczeń oraz niezapomnianych wspomnień. Bardzo dziękujemy Siedlisko Blisko Natury za wspaniałe atrakcje🤩 , super zabawę👬, mnóstwo uśmiechu😀 i cudowną atmosferę 🫶.
02c42eaa 0ee5 47e6 a129 0dc459b62db87 1
Czytaj więcej: Wycieczka klas 2b i 3b do Siedliska „Bliżej Natury”
Martyna Burakowska, Sylwia Osica
Czytaj więcej: Wycieczka kl 1a i 1b
Administrator

640907639 1444694363217552 1413654754049838402 nDnia 30 marca klasy 1b, 1d, 2a, 2d, 2e, 3a i 3c wzięły udział w warsztatach wielkanocnych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem sadzili rośliny do skrzynek, a następnie dekorowali je ozdobami związanymi z nadchodzącymi świętami.

Zajęcia te rozwijały kreatywność i zdolności manualne, a także wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Powstały przepiękne stroiki, które z pewnością będą zdobiły domy naszych uczniów. 

 

 

Czytaj więcej: Warsztaty wielkanocne 🐣🐰🪻
Sylwia Osica

ff58b647 a3f7 4986 92c5 e762b7305139W poprzednim tygodniu mieliśmy wyjątkową okazję odwiedzić Państwową Straż Pożarną 🚒🔥 Podczas wizyty mogliśmy z bliska zobaczyć, jak wygląda codzienna praca strażaków oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy.

To było nie tylko bardzo interesujące, ale również niezwykle pouczające doświadczenie.

Serdecznie dziękujemy strażakom za ciepłe przyjęcie, poświęcony czas oraz przekazaną wiedzę.

Wasza praca to ogromne poświęcenie i odwaga – jesteśmy pełni podziwu! 

 

Czytaj więcej: Wizyta w Straży Pożarnej
Monika Kosut, Natalia PIelasa

 16aa898a 96d7 4f26 8270 5d7b55087acdDnia 24 marca klasy 2d i 2e wybrały się na wycieczkę do Teatru Baj na muzyczne przedstawienie „Alicja w krainie cyberczarów”.

Spektakl był nowoczesną interpretacją znanej historii o Alicji, która tym razem trafia do świata komputerów i cyfrowych postaci. Przedstawienie nie tylko bawiło, ale też skłaniało do refleksji nad tym, jak technologia wpływa na nasze życie. Kolejnym punktem była wystawa Budowli z Klocków LEGO na Stadionie Narodowym.

Wielkie wrażeń dostarczyły ogromne budowle z klocków, przedstawiające zarówno słynne budynki, jak i postacie z bajek czy filmów. Jednak największą atrakcją i frajdą dla uczniów był kącik konstrukcyjny, który pozwolił na rozbudzenie kreatywności i wyobraźni.

 

Czytaj więcej: Wycieczka klas 2d i 2e do Warszawy
Katarzyna Trojanek

roszie mental health 7529899 640Dnia 5 marca gościliśmy uczennice z Liceum Ogólnokształcącego im. Polskiej Macierzy Szkolnej w Mińsku Mazowieckim, które w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii" realizują projekt "Przestrzeń na oddech". Jednym z celów projektu jest uświadamianie młodzieży na temat zdrowia psychicznego poprzez przeprowadzenie warsztatów w szkołach podstawowych. Warsztaty były skierowane do uczniów klas siódmych. Podczas spotkania poruszono tematykę radzenia sobie z napięciem i dbania o wewnętrzny spokój. Głównym punktem warsztatów była gra planszowa, stworzona przez licealistki specjalnie na potrzeby projektu. Dzięki niej uczniowie mogli w praktyce i przez zabawę dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat zdrowia psychicznego.

MSU
1Dnia 27 marca w naszej szkole zrobiliśmy mały powrót do przeszłości! 🎶 Podczas szkolnych eliminacji do III Powiatowego Konkursu „Piosenka jest dobra na wszystko” królował temat „Dziecięce przeboje naszych rodziców”. Na scenie wystąpiło 20 uczestników z klas 1-3, którzy przypomnieli nam 11 kultowych utworów z dawnych lat. Klimat był niesamowity! Mogliśmy usłyszeć m.in. takie utwory jak: "Puszek Okruszek", "Ogórek", "Bursztynek" czy "Moja fantazja". Poziom wykonań był bardzo wysoki, a wybór piosenek pokazał, że stare hity wciąż mają moc. 🎤✨ Po naradach jury postanowiło nagrodzić i wyróżnić następujących wykonawców:
🥇 I Miejsce i awans do etapu powiatowego:
Helena Kądziołka kl. 3a
duet: Lilianna Paczuska i Małgorzata Wąsak kl. 2b
🥈 II Miejsce: Róża Szymańska kl. 3c
🥉 III Miejsce: Zuzanna Anielak kl. 2d
Wyróżnienie:
⭐ Wojciech Duszczyk kl. 2b
  Gratulacje dla wszystkich za odwagę i super energię! Trzymamy kciuki za naszą ekipę w etapie powiatowym, który odbędzie się 17.04.26r. Powodzenia! ✊
Czytaj więcej: "Piosenka jest dobra na wszystko" - szkolne eliminacje