10 czerwca uczniowie klas 2b i 3b rozpoczęli swoją trzydniową wycieczkę. Pierwszy dzień spędziliśmy w Bałtowie, gdzie cofnęliśmy się miliony lat wstecz, spacerując Prehistoryczną Ścieżką.
Później odwiedziliśmy Sabatówkę – było trochę strasznie, ale wszyscy wyszli cało! ![]()
W Oceanarium podziwialiśmy podwodny świat, w Jungle Parku i Parku Rozrywki zużyliśmy chyba całą energię na ten tydzień, a na koniec spotkaliśmy mieszkańców Zwierzyńca. ![]()
![]()
.
Drugi dzień, który spędziliśmy w Centrum Aktywnego Wypoczynku „Borek” przyniósł masę niezapomnianych wrażeń! Zabawy rozpoczęliśmy od pełnego adrenaliny programu „Zmagania z grawitacją” – chętni uczniowie sprawdzili swoją odwagę podczas zjazdu tyrolką oraz na ściance wspinaczkowej. Następnie przyszedł czas na „Sportowe potyczki”. Były to pełne śmiechu zawody rzeźbiące ducha zdrowej rywalizacji, w których wykorzystano najróżniejsze, nietypowe przedmioty. Popołudnie upłynęło na szalonej zabawie na dmuchańcach i placu zabaw. Ogromną atrakcją była także wizyta w mini zoo, gdzie dzieci mogły osobiście pokarmić alpaki i kózki. Pogoda dopisała idealnie – nie spadła ani kropla deszczu, a humory wszystkich uczestników były po prostu znakomite.
Ostatni dzień trzydniowej wycieczki, spędziliśmy w Kopalni Soli w Bochni. Przygodę rozpoczęliśmy od emocjonującego zjazdu prawdziwą windą górniczą w głąb ziemi. Następnie cała grupa udała się w podróż podziemną kolejką. Jedną z największych atrakcji był rejs łodzią po zalanej solanką komorze, który dostarczył wszystkim niezapomnianych wspomnień. Po zwiedzaniu przyszedł czas na aktywność fizyczną – rozegraliśmy mecze i bawiliśmy się na podziemnym boisku sportowym. Wspólne chwile zwieńczył pyszny obiad zjedzony głęboko pod ziemią. Na koniec zakupiliśmy pamiątki i zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi, ruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Nasza trzydniowa przygoda minęła błyskawicznie! ☀️ Był to czas pełen świetnej zabawy, zdobywania nowej wiedzy i genialnej integracji. Chętnie zostalibyśmy dłużej, ale wróciliśmy z głowami pełnymi niezapomnianych wrażeń i pięknych wspomnień. 📸 Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji!


11 czerwca uczniowie klas 3a i 3c wyruszyli na niezwykłą wycieczkę do



29 maja uczniowie klasy 3a uczestniczyli w obchodach Powiatowego Dnia Bezpieczeństwa, które odbyły się przed Komendą Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim. Był to dzień pełen atrakcji, ciekawych doświadczeń i praktycznej nauki o bezpieczeństwie. Dzieci miały okazję poznać bliżej pracę strażaków oraz dowiedzieć się, jak zachować się w sytuacjach zagrożenia. Dużym zainteresowaniem cieszył się namiot, w którym uczniowie mogli wziąć udział w symulacji wynoszenia osób poszkodowanych z miejsca pożaru. Nie zabrakło także emocji podczas konkurencji strażackich. Organizatorzy zadbali również o liczne atrakcje rekreacyjne. Uczniowie chętnie korzystali z dmuchańców, rysowali kredą na chodniku, a po aktywnościach mogli skosztować waty cukrowej, popcornu oraz orzeźwiającej lemoniady.
Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy 2b wzięli udział w wyjątkowych warsztatach kreatywnych organizowanych przez Muzeum Ziemi Mińskiej.