D. Kowszun
W dniach 11-12-13 października 2021 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Mińsku Mazowieckim, przeprowadzone zostały warsztaty z dziedziny Street Art'u. Udział wzięło łącznie 7 klas. Zajęcia dotyczyły strefy plastyczno manualnej. Polegały głównie na pobudzeniu wyobraźni artystycznej. Prowadzący p. Tomasz tak pisze o warsztatach:
Młodzież miała okazję zapoznać się ze sztuką liternictwa, techniką szablonu oraz konstruowaniem przestrzennym, własnych figur. Projektowanie imienia we własnej stylistyce oraz przeniesienie go na ścianę miało na celu pokazanie możliwości twórczej ingerencji w przestrzeń urbanistyczną. Pomiędzy literami wplecione zostały szablony jako dopełnienie w skali minimalizmu. Było to zabiegiem, który miał zetknąć młodzież z kreowaniem graficznym własnego logo.
Całość kompozycji ściany może wydawać się chaotyczna lecz jest zachowana w niej rytmika, współgrający z nią podział kolorystyczny a także przekaz.
Ostatnią formą warsztatu dla najmłodszych było tworzenie figur z pudełek i na koniec malowanie ich sprejami. Dawało to możliwość  zetknięcia ucznia z dziedziną rzeźby, czyli kreowaniem i modyfikowaniem własnych brył w 3d, jako przedmioty lub postacie.
Wszyscy uczniowie zostali uświadomieni w kwestii podstawowej różnicy pomiędzy wandalizmem, a twórczością na legalnej ścianie.
Przy całym przedsięwzięciu najbardziej zależało mi, aby nie ingerować w wizje i pomysły autorów, a jedynie służyć podpowiedziami technicznymi. Warsztaty uważam za udane ponieważ dzieci w efekcie końcowym mocno przejawiały swoją wrażliwość estetyczno wizualną, nie tylko na zasadzie samej kreatywności.

Notka