A. Gizińska, K. Kluczek
Odsłony: 627

Dnia 15 listopada uczniowie klas 1b i 3b wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem był spacer w Parku Saskim, gdzie zobaczyliśmy Grób Nieznanego Żołnierza, podziwialiśmy pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, posłuchaliśmy też fragmentów  utworów Fryderyka Chopina z ławeczki Chopinowskiej. Po spacerze udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego, gdzie w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu, uczestniczyliśmy w lekcji pt.: „Na szkle malowane”. Gdy poznaliśmy historię malowanych na szkle obrazów, techniki ich wykonania przystąpiliśmy do części praktycznej. Każdy z nas wykonał własny obraz, co sprawiło nam wielką przyjemność. Ostatnim  punktem naszej wycieczki była wizyta w Smart Kids Planet – Centrum Mądrej Zabawy. Jak piszą jej twórcy – to więcej niż sala zabaw, to innowacyjna przestrzeń, która w przemyślany sposób łączy edukację z zabawą. Dzieci uczą się tu poprzez interakcję, zabawę i eksperymentowanie. I tak było! Każdy mógł wcielić się w różnorodne role, dzięki czemu zdobywaliśmy wiedzę. Pobyt tam był dla nas ogromną przyjemnością i fascynującą przygodą. Do domu wróciliśmy zmęczenia ale zadowoleni :)  Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

417