Strona główna ] W górę ] Jasełka 2017 ] Klasowe Boże Narodzenie ] Wolontariat - Marzycielska Poczta ] Dziewczynka z zapałkami ] Mikołajki ] Dekoracja do księgarni ] Konkurs na kartkę świąteczną ] Leśny Zakątek 2 ] Żywa lekcja historii ] Manufaktura cukierków ] Zajęcia teatralne w 1B ] Leśny Zakątek ] Światowy Dzień Życzliwości ] Mity greckie ] Jestem bezpieczny ] Spotkanie z p. Anną Marią Anders ] Święto Niepodleglości ] Silverado 2017 ] Akcja Znicz ] Ślubowanie pierwszoklasistów ] Ekożaczek 2017 ] Dzień Papieski 2017 ] Mistrzostwa Mińska w warcabach ] Projekt klasowy 5a ] Limbos ] Kalambury w klasie 7d ] Dzień Edukacji ] Spotkanie z leśniczym ] Krokusjada 2017 ] [ Dzień Uśmiechu ] Europejski Dzień Języków ] DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA ] Sprzątanie świat ] Toruń przed pierwszym dzwonkiem ] Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 ]

 

Światowy Dzień Uśmiechu! 6 października uśmiechnij się!

 

Dziś piątek, a to już wystarczający powód, żeby się uśmiechnąć – powoli już można myśleć o weekendzie. Ale dziś uśmiechamy się obowiązkowo. W pierwszy piątek października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu!

Radosne święto obchodzone jest od 1999 roku. Wymyślił je Harvey Ball, autor znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi, tzw. „smiley face”, stworzonej w 1963 roku. Dziś od rana użytkownicy facebooka wysyłają sobie uśmiechnięte buźki, ale warto uśmiechnąć się też w realu. Bo jak się okazuje, znane od wieków powiedzenie „Śmiech to zdrowie”, to nie tylko metafora.

Dlatego Światowy Dzień Uśmiechu powinniśmy obchodzić obowiązkowo, a najlepiej świętowanie przedłużyć na cały rok. Uśmiechnij się!

 

 
do góry