Strona główna ] W górę ] Jasełka 2017 ] Klasowe Boże Narodzenie ] Wolontariat - Marzycielska Poczta ] Dziewczynka z zapałkami ] Mikołajki ] Dekoracja do księgarni ] Konkurs na kartkę świąteczną ] Leśny Zakątek 2 ] Żywa lekcja historii ] Manufaktura cukierków ] Zajęcia teatralne w 1B ] Leśny Zakątek ] Światowy Dzień Życzliwości ] Mity greckie ] Jestem bezpieczny ] Spotkanie z p. Anną Marią Anders ] Święto Niepodleglości ] Silverado 2017 ] Akcja Znicz ] Ślubowanie pierwszoklasistów ] Ekożaczek 2017 ] Dzień Papieski 2017 ] Mistrzostwa Mińska w warcabach ] Projekt klasowy 5a ] Limbos ] Kalambury w klasie 7d ] Dzień Edukacji ] Spotkanie z leśniczym ] Krokusjada 2017 ] Dzień Uśmiechu ] [ Europejski Dzień Języków ] DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA ] Sprzątanie świat ] Toruń przed pierwszym dzwonkiem ] Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 ]

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Jego najważniejszym przesłaniem jest promowanie wśród uczniów nauki języków obcych, wielojęzyczności i różnorodności językowej. W tym roku nasza szkoła włączyła się w obchody tego święta już po raz czwarty. Mottem tego dnia był cytat „Znam języki obce - rozumiem świat”.

Na przerwach czekały na naszych uczniów atrakcje przygotowane przez p. Katarzynę Błaszczak, p. Iwonę Rojek i p. Małgorzatę Tunicką, a prowadzone przez uczniów z klasy 4A i 6C.  Uczniowie klas I-VII mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności językowe w trakcie loterii języka angielskiego. Do kilkudziesięciu z 850 losów z pytaniami z zakresu słownictwa, gramatyki i wiadomości kulturowych były dołączone słodkie niespodzianki. Loteria cieszyła się dużą popularnością, zwłaszcza wśród uczniów z klas 1A, 1B, 3A, 3C, 3E, 5A, 5B, 5C, 6B i 6C. Ponad 800 prawidłowych odpowiedzi udzielonych przez naszych uczniów świadczy o wysokim poziomie ich wiedzy.

Zwycięzcami w kategorii klas I – III zostali:

I miejsce – Rafał Rek 3A

II miejsce – Szymon Antonowicz 3C, Zofia Grębla 3A, Nikola Kopeć 3E

III miejsce – Antoni Jaworski 1A, Dominik Nowogródzki 1B

W kategorii klas  IV – VII zwyciężyli:

I miejsce – Paulina Krążała 6C

II miejsce – Igor Gadaj 4A, Wiktor Gadaj 6C

III miejsce – Oliwia Smolak 5C, Julia Wasilewska 7D

Zwycięzcy loterii otrzymali cząstkowe oceny celujące z przedmiotu, nagrody oraz dyplomy.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę, gratulujemy zwycięzcom i życzymy wspaniałej przygody podczas nauki języków obcych. Do zobaczenia za rok!

Katarzyna Błaszczak

 

do góry